درباره ما

شرکت سپیدنار تهران در سال 1392 با هدف نوآوری در طعم و مزه سس‌های تک‌نفره و اقتصادی افتتاح شد و در سال 1399 به هلدینگ بیژن پیوست. حفظ اصالت و تاکید به کیفیت، دو اولویت اصلی صنایع غذایی سالوت محسوب می‌شود و نگاه مدرن به بازار و کشف و پاسخگویی به نیاز جدید مشتریان مانند ایجاد خلاقیت در مزه سس، از دیگر اولویت‌های سالوت است.در دوره جدید فعالیت سالوت، به تولید سس‌های تک‌نفره و رستورانی، تولید محصولات جدید فروشگاهی نیز اضافه شده است.
تاسیسات تولیدی شرکت در زمینی به مساحت ۵0۰۰ متر مربع و فضای سرپوشیده‌ای حدود ۴۰۰ متر مربع قرار گرفته و با بهره‌گیری از نیروهای مجرب و متخصص در دفتر مرکزی و کارخانه، روزانه چندین تن، انواع سس را تولید و روانه بازار می‌کند.
این مجموعه ضمن تلاش برای نفوذ به بازار هدف خود، اهتمام خاصی برای کسب سهم خود از بازارهای داخلی و صادراتی دارد.

سخن مدیرعامل

دکتر سید محسن مرتضوی

سال 1392، آغاز فعالیت شرکت سپیدنار تهران (سالوت) است و سال 1399 نقطه عطف آن؛ زمانی که سالوت به هلدینگ بیژن پیوست. از آنجایی که تولد دوباره «سالوت» در خانه «بیژن» بود، مجددا تاکید بر کیفیت، سرلوحه کارمان قرار گرفت. خلاقیت و نوآوری، یکی دیگر از اهداف ترسیمی‌ ماست و از این رو، تنوع طعم و رنگ، هنر ماست. ما با شناختی که از سلیقه و ذائقه هم‌وطنان‌مان داریم، پیشتاز تولید سس‌های بدیع با طعم فوق‌العاده هستیم. تولید محصولات جدید فروشگاهی، سس‌هایی مانند سس انار، سس موسیر و سس پیتزا و… برای اولین بار در ایران در شرکت سالوت تولید شدند و مورد استقبال مصرف‌کنندگان قرار گرفتند. استقبال و رضایت مشتریان، مهم‌ترین دستاورد ماست و مشتری‌مداری و توجه عمیق به نیاز مشتری، مهم‌ترین عامل تحقق آن بوده است. استفاده از دانش روز دنیا، بهره‌گیری از تکنولوژی و ماشین‌آلات پیشرفته و استفاده از منابع انسانی کارآمد و متخصص، همگی به کار گرفته شده‌اند تا مشتریان خاطره خوبی از طعم‌ سس‌های سالوت داشته باشند و ما نیز تمام تلاش و توان خود را به کار گرفته‌ایم تا به سفره همه ایرانیان، طعم و رنگی نو ببخشیم. بدین منظور و در ادامه تولید محصولات بدیع و باکیفیت، پخشی مدرن را طراحی کرده‌ایم تا در همه نقاط کشور حضوری پررنگ و خوش‌طعم داشته باشیم.
به واسطه توجه و تاکید ویژه‌ای که مالک هلدینگ بیژن به مقوله کارآفرینی دارند، ما نیز در مجموعه شرکت سپیدنار تهران (سالوت) مصمم به ایجاد هزار شغل جدید هستیم تا با حفظ کیفیت و اصالت محصولات، بتوانیم طرح توسعه سالوت را در خدمت کارآفرینی قرار دهیم و از نیروهای جوان و خلاق کشور استفاده کنیم.

 
 

 

 

ماموریت

تولید غذای سالم و باکیفیت و متناسب با سلیقه و ذائقه مصرف‌کنندگان

چشم انداز

دستیابی به جایگاه 500 تولیدکننده برتر و بزرگ صنعت غذایی کشور تا سال 1405 و کسب سهم 50 درصدی از بازار محصولات سس رستورانی در کشور
به بالای صفحه بردن