meat and milk

4 طرح فناورانه برای تامین گوشت و شیر اجرا می‌شود.

4 طرح فناورانه برای تامین گوشت و شیر اجرا می‌شود.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

ستاد توسعه زیست‌فناوری برنامه‌ای منسجم و زمان‌بندی شده برای ارتقای سفره و تغذیه ایرانیان به واسطه محققان کشور را تعریف کرده است.

به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری، ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به دنبال یافتن مسیری است تا تأمین گوشت قرمز مورد نیاز کشور را با کمک تکثیر و اصلاح نژادهای برتر دام‌های بومی کشور میسر کند. کاری که می‌تواند راهگشای مشکلات موجود بر سر راه تأمین این نیاز اساسی در کشور باشد. حرکت به سمت خودکفایی در تولید گوشت قرمز مورد نیاز کشور، گامی بسیار مهم در راستای تأمین امنیت غذایی کشور از یک سو و اصلاح الگوی تغذیه مردم از سوی دیگر است.

برای مطالعه بهترین مقالات در حوزه سلامت غذایی مجله سالوت را مطالعه کنید

تکثیر گاوهای نژاد برتر

ستاد توسعه زیست‌فناوری برای تأمین گوشت قرمز مورد نیاز کشور با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان، تکثیر گاوهای نژاد برتر را در دستور کار خود قرار داده است. کاری که قرار است ۳۰۰ هزار تن گوشت برای سفره‌های ایرانی تأمین کند. این طرح ۴ ساله، حدود ۲ هزار میلیون دلار ارزش افزوده برای کشور به ارمغان خواهد آورد و برای ۱۰۰ نفر اشتغالزایی می‌کند.

تامین شیر و گوشت
تامین شیر و گوشت

تولید نژادهای برتر شیری

تولید ۱۰۰ هزارتن شیر از نژادهای برتر شیری کشور برنامه دیگر این ستاد است که با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان و در طول ۳ سال اجرایی خواهد شد. این کار برای کشور ارزش افزوده زیادی به همراه خواهد داشت و برآورد می‌شود که با اجرای کامل آن ۵۰۰ میلیون دلار پول به اقتصاد کشور تزریق شود.

با جدیدترین محصول سالوت یعنی سس انار آشنا شوید

تکثیر گوسفندهای نژاد برتر

یکی دیگر از این برنامه‌ها تأمین ۳۰۰ هزارتن گوشت است که برای تأمین امنیت غذایی مردم توسط ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با تلاش شرکت‌های دانش‌بنیان و دارای ظرفیت تولید در حال اجرا است و مقرر شده طی ۵ سال به نتیجه برسد و عددی حدود ۲ هزار و ۵۰۰ میلیون دلار ارزش افزوده برای کشور رقم بزند.

تولید هورمون‌های تولید مثل دام

حمایت از تولید هورمون‌های تولید مثل دام نیز قرار است به کمک بیاید تا سفره‌های ایرانی را پربارتر و غنی‌تر کند. طرحی که در یک برنامه ۳ ساله اجرایی خواهد شد و ۱۰۰ میلیون دلار ارزش افزوده برای کشور دارد و اجرای کامل آن برای ۵۰ نفر اشتغالزایی خواهد کرد.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید:

تغذیه مناسب بیماران قلبی

تاثیر غذا بر سلامت روان

10 ایده ساده برای شام

تغذیه دوران قرنطینه

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

به بالای صفحه بردن